גישור

"אין סיכוי שאתפשר" , "אני צודק.ת ולא מוכן.ה לוותר על כלום !", " אני רוצה לגרום לו.ה סבל "

מוכר ? 

סכסוכים על פי רוב, מונעים מרגש. רובנו מתקשים מאוד לנהוג באופן רציונאלי עם פריצתו של סכסוך בו מי מאתנו הוא צד. תחושת הצדק העצמית והרצון להשיב לצד השני כגמולו חזקה ודומיננטית. שלב תחילת הסכסוך טעון רגשית כמו סוללה המלאה בזעם, תסכול, יצר נקם וכד'. עוצמתה של "הסוללה", תלויה ביחס ישר למשקלו הרגשי ו/או הכספי של הנזק הנגרם והם מזינים זה את זה לצורך המשכו של הסכסוך.

סכסוכים הנגרמים בשל שווי כלכלי גבוה, נוטים להימשך זמן רב יותר. סכסוכים הנסבים בתוך המשפחה / בני זוג / שותפים הינם סכסוכים רגשיים מאוד הנוטים אף הם להימשך זמן רב וכאשר גם בהם מעורב שווי כלכלי גבוה, אשאיר לקוראים את הדמיון. לצערנו, יש דוגמאות למכביר.

לעיתים, בעינו של האדם הסביר והאובייקטיבי הצופה מהצד, ייראה הסכסוך כחסר כל הגיון רציונאלי. היות והצדדים הטעונים תחושת צדק פנימית ונקם, מוכנים לכלות משאבים אדירים של זמן, כסף ואף בריאות, על מנת להביס את הצד השני ובמקרים מסוימים, גם אם הם מבינים כי משאבי הזמן, הכסף והבריאות הנדרשים מהם לצורך המשכך המאבק, מזה זמן כבר עולים על הנזק שבגינו פרץ הסכסוך.

הליך הגישור הוא הליך קצר וממוקד באופן יחסי. יתרונותיו רבים וביניהם חסכון במשאבי זמן, כסף ובריאות, מניעת עוגמת נפש כתוצאה מהימשכות הליכים, דיסקרטיות, קשר ישיר ובלתי אמצעי עם המגשר ועוד.
בהליך הגישור, נדרש המגשר לטווח רחב של מיומנויות בנוסף לידע המשפטי. מיומנות ויכולת גבוהה ביצירת קשר בין אישי לצורך בניית אמון עם הצדדים, הבנת נפש האדם, תשומת לב לפרטים, קריאת שפת גוף ואף חוש הומור. כל אלו ועוד, יספקו למגשר יתרון במשימתו להפרדת הטפל מן העיקר, איתור מהיר של האינטרסים העמוקים תוך מתן תוקף והבנה (אף אסרטיביות ככל ותידרש ) לתכלית החתירה לתוצאה המיטבית ביותר בנסיבות העניין, לצורך סיומו של ההליך.

לעולם הגישור אני מביא עימי את הניסיון הרב שצברתי במגזר העסקי, בתחום הטיפול באמצעות פסיכודרמה ובתחום המשפטי.  

פנו להתייעץ על דרכים אפשריות לפתרון הסכסוך טרם פניה לערכאות המשפטיות. 

Scroll to Top
גלילה למעלה